Labus sajam u Osijeku
Autor: Josipa Antunović, 23. 9. 2019.

U utorak 17. rujna nekoliko je učenika sedmog razreda pod vodstvom nastavnice informatike Josipe Antunović te nastavnice matematike i fizike Jasne Vinković posjetilo LABUS sajam program popularizacije znanosti i znanstvenog obrazovanja Fakulteta elektrotehnike računarstva i informacijskih tehnologija (FERIT-a).

Na LABUS sajmu održane su prezentacije s aktivnim sudjelovanjem posjetitelja sajma, radionice s vodstvom profesora ili studenata te prezentacije praktičnih studentskih radova koje su oni izradili u okviru završnih i diplomskih radova te programa Pro-student.

Naši su učenici sudjelovali u tri radionice : "Stvorimo vlastitu šumu u Blenderu" (alat za 3D modeliranje) te "Pametni pandaBot" i "Uradi sam" u kojima su se upoznali s osnovnim funkcijama mBot-a te se okušali u programiranju sa zadanim ciljevima. Sati su prošli u hipu, a učenici su puni dojmova pošli kući s ciljem da instaliraju što prije program Blender i dodatno se poigraju s njime te planom da za sljedeći rođendan traže mBot za poklon.

Što su sve vidjeli i u čemu su sve sudjelovali, pogledajte u galeriji.