Svjetski dan učitelja
Autor: Maja Pavičić, 6. 10. 2021.

Svjetski dan učitelja proglašen je od strane UNESCO-a još 1994. godine u spomen na dan kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja, a obilježava se svake godine 5. listopada. Tom prigodom ukazuje se na cijenjeni rad nastavnika kao iznimno važan za cjelokupan razvoj društva i pojedinca. Cilj je Svjetskog dana učitelja dati podršku nastavnicima u obavljanju njihove odgovorne zadaće, te naglasiti važnost profesije i obrazovanja čiji su oni nositelji. Tim danom ističemo njihovu ulogu u unaprjeđenju odgoja i obrazovanja, ali i razvoju čovjeka i suvremenog društva.

Stara grčka mudrost kaže: „Ako ne budemo imali krojača, hodat ćemo goli. Ako ne budemo imali obućara, hodat ćemo bosi. Ako ne budemo imali dobrih učitelja, neće nas biti!“

Povodom toga naši su učenici svojim nastavnicima čestitali njihov dan uz prigodan tekst koji je, obilazeći sve razrede, pročitao učenik 5.a razreda Noa Matasović. Pritom je učenica Helena Mikolić nastavnicima podijelila simbolične paketiće koje su izradili učenici 6.a razreda.