Svjetski dan šećerne bolesti
Autor: Maja Pavičić, 19. 11. 2021.

Povodom Svjetskog dana šećerne bolesti koji se obilježava 14. studenoga u školi smo od 15. do 19. studenoga 2021. organizirali mjerenje šećera učenika od 1. do 8. razreda. Po prvi put sudjelovali su svi odjeli naše škole. Zahvaljujemo se patronažnoj službi Štitar i sestri Gabrijeli Palković i Dijabetičkoj udruzi Županja koje već treću godinu doniraju trakice za mjerenje šećera te promotivne materijale, a sve u svrhu prevencije bolesti koja je sve češća među djecom. Aktivnosti je organizirala pedagoginja škole Marina Šarić.

Učenici 2. razreda s učiteljicom Josipom Antunović obilježili su Svjetski dan borbe protiv šećerne bolesti brojnim aktivnostima. Uz prigodnu prezentaciju učenici su ponovili što je dijabetes, koje tipove dijabetesa razlikujemo, kako ga liječimo te kako prepoznati i što napraviti kada je razina šećera u krvi niska ili visoka.

Maja je izradila dva plakata - na prvom je predstavila nezdrave i zdrave namirnice, a na drugom je prikazala svoj jelovnik za 3 dana. Predstavila je sav svoj pribor za mjerenje šećera te sve potrebno za davanje inzulina.

Za kraj učenici su dobili plave balone koje su trebali balansirati kako bi postali svjesni što se događa s razinom šećera u organizmu dijabetičara.

Fotografije pogledajte u galeriji.