Dan planeta Zemlje 22.4.
Autor: Marija Klarić Brdarić, 5. 4. 2019.

Dragi učenici, donosimo popis aktivnosti/radionica koje će se odvijati kada budemo obilježavali Dan planeta Zemlje u srijedu 17. 4. 2019. od 9:00h u školskim prostorima. Na radionice  se možete upisati u školskoj knjižnici od ponedjeljka 8. 4. do petka 12. 4. Radionice/aktivnosti ponavljat će se četiri puta, a na svakoj može biti najviše 10 učenika. Dakle, svaki će učenik više smjene morati upisati četiri različite radionice. U ponudi ima 8 različitih radionica. Vama je dano na izbor koje četiri radionice želite pohađati.

1. Krov nad glavom - voditeljica Svjetlana Lučić (radionica izrade drvanih kućica za ptice koje će se na kraju i oslikati.)

2. Plakatolozi - voditeljica Klara Marić Benčik (izrada/oslikavanje/crtanje plakata)

3. Lov na blago - voditeljice Marija Božičević i Marina Maskaljević (u ovoj radionici potreban je mobitel. Učenici će dobiti određeni pojam na njemačkom i/ili engleskom jeziku koji će, kada ga pronađu, morati fotografirati.)

4. Ekologija u brojevima - voditeljica Jasna Vinković (igre + kvizovi = zabava vezana uz ekologiju i matematiku.)

5. Staklo boju obuklo - voditeljica Kristina Varga Dušanić (radionica oslikavanja staklenih boca.)

6. Eko šetnja - voditeljica Klara Živković (odlazak u šetnju selom u kojoj će se prikupljati otpad te ga razvrstavati.)

7. Plastic fantastic - voditeljica Marija Klarić Brdarić (radionica izrade i oslikavanje/uređivanje kutija za plastični otpad.)

8. Bojim i ne dvojim - voditeljica Ana Musić (oslikavanje spremišta i bojanje ograde. U ovoj aktivnosti sudjeluju i svi učenici 3. razreda.)

9. Reciklirko - voditeljice Sonja Marić, Marija Gašparović, Dajana Jozanović (radionica u kojoj će se prikazati proces recikliranja papira u kojoj će sudjelovati učenici 1. i 4.a razreda; oslikavanje platnenih vrećica u kojoj sudjeluju učenici 4. b razreda.)

10. Pisanice - voditeljice Branka Blažević i Mara Čović (izrada uskrsnih pisanica tehnikom kaširanja. Sudjeluju učenici 2. razreda.)

Viši razredi NE MOGU upisati radionice pod rednim brojevima 9 i 10 jer su te radionice predviđene samo za učeniki nižih razreda.