“In memoriam Miroslav Tunjić - da se nikada ne zaboravi"
Autor: Josipa Antunović, 20. 12. 2019.

U sklopu Nacionalnog preventivnog projekta “Živim život bez nasilja”, a u organizaciji Ravnateljstva policije MUP-a, PU vukovarske-srijemske, Grada Županje te u suradnji s osnovnim i srednjim školama 12. prosinca održan je edukativno-preventivni program “In memoriam Miroslav Tunjić - da se nikada ne zaboravi”.

Ideja je programa promicanje tolerancije i nenasilja među mladima i djecom te su tom prigodom učenici koji su se posebno istaknuli u borbi protiv nasilja progovorili o tom društvenom problemu kroz svoje glazbene, likovne i literarne radove. Za svoj su rad oslovljeni titulom “promotor/promotorica nenasilja”. U programu je već tradicionalno sudjelovala i OŠ Ivana Martinovića iz Štitara, a ove je godine predstavnik škole bio učenik osmoga razreda Hrvoje Živković. Hrvoje se predstavio odlomkom iz svoga eseja nazvanog “U mojoj glavi, u tvojoj glavi” u kojemu je progovorio o razlozima nasilja među mladima te je pokušao rasvijetliti i perspektivu nasilnika i perspektivu žrtve.

Nastavnica: Ljubica Gašparević