Dan bijelog štapa
Autor: Maja Pavičić, 22. 10. 2021.

Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se svake godine 15. listopada. Tog dana posebna pozornost posveti se slijepim i slabovidnim osobama, njihovim potrebama i izazovima s kojima se svakodnevno susreću.

Učenici petog razreda OŠ Ivana Martinovića obilježili su ovaj dan u sklopu e-Twinning projekta „Primjena različitih tehnika učenja“. Upoznali su Brailleovu abecedu, naučili pisati svoje ime, koristili su pisaću mašinu za slijepe, hodali uz pomoć bijelog štapa te vidjeli kako izgleda knjiga za slijepe.

U obilježavanje Međunarodnog dana bijelog štapa uključili su se i učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda koji su znatiželjno i motivirano propitivali kako slijepi pišu i čitaju, kako se kreću, tko im sve pomaže i kako im oni mogu pomoći ukoliko se nađu u prilici, a najviše im se svidjelo tipkati na pisaćoj mašini za slijepe.

Sve aktivnosti bile su popraćene velikom zainteresiranošću učenika, a kako je to izgledalo možete pogledati u galeriji.

Voditeljica projekta je pedagoginja Marina Šarić.