Vijeće učenika

Vijeće učenika zasniva se na ideji bolje povezanosti učenika u školi, čvršćoj suradnji učenika s nastavnicima i roditeljima. U vijeću učenika svoje će mjesto naći učenici – predstavnici razreda.

Zadaća je učeničkog vijeća prepoznati potrebe učenika da mogu međusobnom povezanošću, razmjenom informacija, stavova, mišljenja, pitanja i prijedloga utjecati na donošenje pravih odluka u njihovo ime i tako neposredno utjecati na kvalitetu obrazovanja i odrastanja, te svojim aktivnostima pomagati da seodluke i oživotvore.

Cilj je povezati učenike na putu unapređenja učenja i života. Učeničko vijeće se konstituira i djeluje dvije godine. Donosi svoj akcijski program rada. Kontinuirano se radi na vrjednovanju realiziranih aktivnosti prema pokazateljima uspješnosti tijekom školske godine.