preskoči na sadržaj

Osnovna škola Ivana Martinovića

Login
Raspored sati

 

 

DEŽURNI UČITELJI 

TERMINI INFORMATIVNIH RAZGOVORA

RASPORED ZVONJENJA


 

Slikovni rezultat za godišnji plan  i program rada škole

Slikovni rezultat za školski kurikulum

Grb škole

Priloženi dokumenti:
skolski grb.jpg

Animacije

KLIK

NA

SLIKU!

Brojač posjeta
Ispis statistike od 1. 10. 2010.

Ukupno: 444759
Ovaj mjesec: 33
Ovaj tjedan: 69
Danas: 11
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Svjetski dan televizije
Autor: Dajana Jozanović, 21. 11. 2009.

Televizija potiče agresivnost u djece... Što više televizijskog programa neko trogodišnje dijete gleda, veća je vjerojatnost da će se agresivnije ponašati, rezultati su to američkog istraživanja.


 

Čak i rad televizora u pozadini, iako ga dijete ne gleda, također je povezano s agresivnim ponašanjem premda ta veza nije toliko jaka kao pri izravnom gledanju, rekla je Jennifer Manganello sa sveučilišta u Albanyju u državi New York.


'Roditelji bi trebali biti pametni i oprezni s upotrebom televizije. Morali bi djeci ograničiti gledanje i obratiti pozornost na sadržaj programa', dodala je. U istraživanje je bilo uključeno 3.128 majki iz 20 američkih gradova koje su rodile između 1998. i 2000. godine. Njihovi trogodišnjaci u prosjeku su gledali televiziju tri sata na dan, a televizor je u kućanstvu bio upaljen pet sati. Nakon što su u istraživanje uključeni otprije poznati čimbenici povezani s agresivnim ponašanjem, kao što je život u nasilnoj četvrti, gledanje televizije i upaljen televizor u kućanstvu značajno su ispali povezani s agresivnim ponašanjem, udaranjem drugih, neposluhom i vrištanjem.


Američka udruga pedijatara preporučuje da djeca mlađa od dvije godine uopće ne gledaju televiziju, a ona starija manje od dva sata na dan. Nekoliko je načina na koji televizija utječe na ponašanje djece. Ona mogu vidjeti nasilje na programu, a vrijeme provedeno pred televizorom znači manje vremena za ponašanje koje pomaže pozitivnu razvoju, poput igre i čitanja.


Preporučamo vam odličnu knjigu o dječjem samopouzdanju dviju doktorica psihologije dr. Dubravke Miljković i dr. Majde Rijavec; Bolje biti vjetar nego list.

Više o knjizi pročitajte na ovom linku

 

 

 

Izvor: www.centar-zdravlja.net





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju