Sigurniji internet za djecu i mlade - igra
Autor: Dajana Jozanović, 18. 4. 2012.

Udruga "Suradnici u učenju" je uz financijsku potporu Ministarstva uprave pripremila prvu igru u seriji Radoznalci u akciji "Sigurniji internet za djecu i mlade". Tema igre je zaštita osobnih podataka, a obrađena je kroz niz kratkih priča koje vas stavljaju u problemske situacije kakve susrećete na internetu. Igra se nalazi OVDJE.

Igru možete rješavati samostalno jer je uz svako pitanje pripremljen i savjet koji vam objašnjava moguće probleme i posljedice raznih postupaka i oblika ponašanja na internetu.

Igra može poslužiti kao podloga za razgovor roditelja s djecom o važnosti čuvanja i zaštite osobnih podataka kako u stvarnom tako i u virtualnom okruženju.

Izvor: www.ucitelji.hr