Posjet Gradskoj knjižnici i čitaonici Županja
Autor: Marija Klarić Brdarić, 24. 4. 2012.

Učenici trećega razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Brankom Blažević i knjižničarkom,  posjetili su Gradsku knjižnicu i čitaonicu u Županji. U sklopu Knjižnično-informacijskog obrazovanja predviđen je posjet gradskoj/mjesnoj knjižnici pa smo odlučili spojiti taj posjet s održavanjem lektire Vladimira Nazora "BIjeli jelen".

Na samom nas je početku pozdravio ravnatelj GKŽU g. Jurica Buljan koji nam je u kratkim crtama ispričao nešto o povijesti Knjižnice. Zatim su nas knjižničarke provele kroz samu Knjižnicu i malo nam objasnile o smještaju knjiga, o odjelima te o aktivnostima koje se provode tijekom cijele godine.

Nakon toga smo se "bacili" na posao odrađivanja sata lektire. Na samom su početku učenici morali otkriti gdje se u knjižnici nalazi knjiga "Bijeli jelen", a nakon toga smo pogledali kratku PowerPoint prezentaciju o Vladimiru Nazoru i samom djelu. Da bismo provjerili svoje znanje i usavršili timski rad, odradili smo kviz znanja u kojem je pobijedila skupina simboličnog naziva "Bijeli jelen".

Za malo opuštanja prije likovne radionice, pogledali smo i lutkarski film "Bijeli jelen" i zapisivali razlike između knjige i filma. Kao šećer na kraju - likovna radionica. Izrađivali smo dva palakata i naslovnicu knjige na kartonu. Kao zahvalu za gosoprimstvo, darovali smo ručno izrađenu knjigu dojmova.

Svi smo s radošću sudjelovali u ovom danu i ovim se putem zahvaljujemo Gradskoj knjižnici što nas je tako lijepo ugostila i iskreno se nadamo da ćemo se ponovno vidjeti.