Nina Badrić ne ide u finale Eurosonga
Autor: Eugen Buzov, 25. 5. 2012.

NINA BADRIĆ s pjesmom "Nebo" nije ušla u finale ovogodišnjeg Eurosonga. Nakon što se uživo javila u središnji Dnevnik HRT-a pjevačica je bila spremna za nastup na drugoj polufinalnoj večeri ovogodišnjeg natjecanja za pjesmu Europe. Više pročitajte kliknuvši na opširnije.

Za razliku od Ramba Amadeusa koji je prije dva dana bio "sam" u prvoj polufinalnoj večeri Eurosonga, u četvrtak se na pozornicu u Azerbajdžanu popelo čak pet predstavnika s Balkana. Kao prvi nastupio je srpski predstavnik Željko Joksimović, veteran Eurosonga, nakon njega odmah Makedonka Kaliopi, a prije Nine Badrić na pozornicu je stala Slovenka Eva Boto, najmlađa sudionica ovogodišnjeg natjecanja sa samo 16 i pol godina. Nina je pjesmu "Nebo" zapjevala deseta od ukupno 18 natjecatelja. Posljednja predstavnica s Balkana, Maya Sar kao predstavnica Bosne i Hercegovine, nastupila je pretposljednja.

Tmurni oblaci i munje

Naša je ekipa prije nastupa dvoranu pozdravila poticajnim uzvikom "'Ajmo!", a potom su se na mračnu pozornicu popeli glavni akteri. Nastup je započeo uz tmurne oblake na videozidu kojima su se kroz pjesmu pridružile i munje. Ninu je na početku jedinu obasjavao snop svjetlosti, potom su na pozornici bili vidljivi i plesači, a kad su se svjetla upalila pokazale su se i prateće pjevačice koje su u bijelim haljinama predstavljale kontrast plesačima i Nini u crnom. Nina se za vrijeme izvedbe igrala haljinom otkrivajući i skrivajući noge, a pred kraj nastupa plesači su u pozadini razvili bijelu tkaninu.

Bez plasmana u finale

Hrvatska nije uspjela ući u finale ovogodišnjeg Eurosonga, ali iz druge polufinalne večeri plasirali su se Litva, Bosna i Hercegovina, Srbija, Ukrajina, Švedska, Makedonija, Norveška, Estonija, Malta i Turska. Iz prvog polufinala također se deset se zemalja plasiralo u finale natjecanja: Rumunjska, Moldavija, Island, Mađarska, Danska, Albanija, Cipar, Grčka, Rusija i Irska, a svim navedenima će se pridružiti i "sigurnih" pet - domaćin, Francuska, Italija, Velika Britanija, Španjolska i Francuska.

Umjesto Nine poraz komentirao Kostadinov

Iako se Nina trebala javiti za treći Dnevnik HRT-a umjesto nje poraz je prvi prokomentirao šef delegacije Aco Kostadinov: "Nina je žustro otišla u garderobu. Svi smo razočarani jer je bilo za očekivati da će regionalna zvijezda poput nje dobro proći u večeri u kojoj nastupa pet zemalja iz regije i bez problema se plasirati. To se nije dogodilo i svima nam je žao".

Ipak, Ninina je izjava stigla rano jutros:

"Ponosna sam svim svojim srcem na cijelu svoju ekipu koja je svih ovih tri mjeseca disala sa mnom. Večeras sam bila mirna, sretna i Bogu zahvalna što smo napravili nastup na koji smo bili ponosni. Hvala HRT-u, pratećim vokalima (Ivana Čabraja, Jelena Majić i Danijela Večerinović), plesačima (Igor Barberić, Dinko Zec), Anti Geli, Kseniji Vrbanić, Saši Jokoviću i Miji Majhenu što su ostavili svoje srce za mene ova tri mjeseca. A najveće hvala mojoj publici iz svih dijelova svijeta koja je digla svoj telefon za mene. Hvala Elizabeth Homsi na povjerenju koje mi je dala.

Moja osobna satisfakcija je u tome što su svi glazbenici večeras bili tužni što nisam s njima u finalu. Švedska, Portugal, Bosna i mnogi drugi su večeras bili nesretni što sam ispala, no ja znam da Bog krivim crtama piše pravo. Zahvalna sam Bogu na ovome iskustvu, a beskrajno hvala svim ljudima koji su me nosili sve ove dane rečenicom "Nina se voli, nebo se moli"".

Izvor: http://www.index.hr/