Dan ljubaznosti (13. studeni)
Autor: Eugen Buzov, 12. 11. 2012.

Razmislimo danas o svojim dosadašnjim postupcima. Shvatimo da smo dio društva, da nismo niti bolji niti lošiji od drugih. Ljubaznost i osmijeh ništa ne koštaju, a što ih više dajemo, to je njihova i naša vrijednost veća. Budimo ljubazni uvijek!

Dobro je biti ljubazan

13. studenog 1998., na inicijativu Svjetskog pokreta za ljubaznost, u Tokyju je održana konferencija o ljubaznosti i tom je prilikom donesena deklaracija koja govori o prihvaćanju različitosti i toleranciji.

Ljubaznost je pomoći drugome

Tako je 13. studeni odabran kao Svjetski dan ljubaznosti i već se punih devet godina obilježava u cijelome svijetu.

Danas, u sveopćoj žurbi i gužvi smatra se da lijepom i uljudnom ponašanju nema mjesta. No, još uvijek ima ljudi koji to znaju cijeniti.

Ljubaznost je poštovati drugoga

Ako si u dilemi: gurati se ili dati prednost drugima, ustupiti nekomu mjesto, ponuditi pomoć, biti ljubazan i kada nisi raspoložen; što učiniti kada na ulici sretneš prijatelje svojih roditelja ili susjede, pružiti prvi ruku ili ne, predstaviti onog tko je s tobom u društvu; kako se ponašati u kinu, kazalištu, trgovini i restoranu, svakako svrati u školsku knjižnicu po BONTON! U njemu je rješenje svih tvojih dvojbi.

Ljubaznost je ne rugati se drugome

I zapamti!
IZGLED NIŠTA NE GOVORI O DOBROTI ILI ZLOĆI, LJUBAZNOSTI ILI NELJUBAZNOSTI, POŠTENJU ILI NEPOŠTENJU. NE PODSMJEHUJ SE DRUGIMA. RUGANJE BOLI.

Ljubaznost je voljeti druge