Europski dan logopedije
Autor: Robert Dominković, 6. 3. 2013.

Dana 6. ožujka u čitavoj se Europi obilježava Europski dan logopedije, a svake je godine taj dan posvećen određenoj problematici s područja jezično-govorno-glasovne komunikacije kojom se bave logopedi.

Ove godine se taj dan u Hrvatskoj obilježava pod motom "Komuniciram - ne živim u tišini", a središnja tema ove godine je sluh. Inače proslava tog dana je uvedena kako bi se senzibilirala javnost o djelatnosti stručnjaka logopeda koji se bave otkrivanjem, dijagnostikom i terapijom govorno-jezičnih poremećaja kod djece i odraslih. U Hrvatskoj u prosjeku na 10 tisuća stanovnika radi jedan logoped što je manji broj u odnosu na većinu europskih zemalja.

Izvor: Hrvatso logopedsko društvo (HLD) i e Varaždin.hr