Kreativni natječaj za najbolje likovne i literarne radove "Most od riječi hrvatskih"
Autor: Dajana Jozanović, 15. 4. 2013.

Povodom 170. obljetnice prvoga govora na hrvatskom jeziku u Hrvatskom saboru, Narodne novine pokrenule su kreativni natječaj "Most od riječi hrvatskih" za učenike osnovnih škola. Svaki učenik može sudjelovati jednim likovnim (crtež, pastel, akvarel ili kolaž) i/ili jednim literarnim radom (sastavak, pjesma ili govor) koji odgovara zadanoj temi i u kojem dolazi do izražaja njegova kreativnost i ljepota jezičnoga tj. likovnog izražavanja.

Radovi se dijele u 4 kategorije:

1. likovni radovi od 1. do 4. razreda
  2. literarni radovi od 1. do 4. razreda
  3. likovni radovi od 5. do 8. razreda
  4. literarni radovi od 5. do 8. razreda.

Autori najboljih radova bit će nagrađeni tabletom, iPod-om i mobitelom, a osiguravaju i vrijednu nagradu za svoju školu (namjenska sredstva za podršku radu likovne/literarne grupe).

Također će biti organizirana izložba najboljih radova.

Natječaj je otvoren do 21. travnja 2013, a radovi se, zajedno s prijavnicom, dostavljaju elektroničkom poštom: likovni na likovni@nn-skola.hr a literarni na: literarni@nn-skola.hr.

Sve informacije, pravila i prijavnice dostupni su na http://nn-skola.hr/nn/info/.

natjecaj.pdf (49.58 KB)