Dodjela nagrade '' Ivan Filipović ''
Autor: Silvio Živković, 24. 4. 2013.

Nagrada "Ivan Filipović" je hrvatska državna nagrada koja se dodjeljuje koja se posljednjega mjeseca u godini za životno djelo u području predškolskog odgoja, osnovnom, srednjem školstvu, visokom školstvu i znanstvenom i stručnom radu. Postoji nagrada za životno djelo i godišnja nagrada.

Nagradu Ivan Filipović dodjeljuje Republika Hrvatska, odnosno Odbor nagrade "Ivan Filipović", a priprema Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, za značajna ostvarenja u odgojno-obrazovnoj djelatnosti i predstavlja najviše priznanje djelatnicima u odgoju i obrazovanju. Nagrada se dodjeljuje od 1964. godine, prvo u okrilju Hrvatskoga pedagoško-književnog zbora, a potom od 1967., postaje nagrada Sabora Republike Hrvatske.

Izvor: http://hr.wikipedia.org/wiki/Nagrada_Ivan_Filipovi%C4%87