Svjetski dan sporta
Autor: Robert Dominković, 28. 5. 2013.

Svjetski dan sporta inicirala je 1993. godine TAFISA, međunarodna asocijacija pokreta "Sport za sve", čiji smo i mi članovi. Kao članica Međunarodnog olimpijskog komiteta, TAFISA je pokrenula niz značajnih međunarodnih akcija, od kojih je Svjetski dan sporta svakako najmasovnija manifestacija sporta i sportske rekreacije, kojom građani diljem svijeta iskazuju svoj pozitivni stav prema zdravom, aktivnom i kreativnom načinu života.

Nazvan je i Danom izazova (Challenge day obilježava se zadnju srijedu u mjesecu svibnju). Možda vas to privuče da sudjelujete u najvećoj svjetskoj sportskoj manifestaciji u kojoj se gradovi iz različitih država natječu tko će atraktivnijim i bogatijim programom privući veći broj sudionika u odnosu na ukupnu populaciju grada.

Izvor: Sport za sve