"Eko-fotka 2010."
Autor: Dajana Jozanović, 29. 1. 2010.

Svrha natječaja "Eko-fotka 2010." je poticanje i razvijanje ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičnog mišljenja preme tendecijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu te osvješćivanje potrebe da je svaki pojedinac dužan živjeti i djelovati u suglasju s prirodom.

Teme:

1.Ljekovito bilje moga zavičaja
2.Ovo nanosi bol našoj majci Prirodi (prikazati sve čovjekove aktivnosti koje narušavaju prirodnu ravnotežu, a ne samo otpad)

Propozicije:
U natječaju mogu sudjelovati učenici i učenice od petog do osmog razreda, osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Svaki sudionik - učenik može sudjelovati s najviše četiri (4) fotografije, crno-bijele ili u bojama.

Broj sudionika u natječaju iz pojedine škole nije ograničen.

Svaka fotografija na poleđini treba sadržavati podatke o autoru:
- ime autora, spol, razred koji pohađa
- naziv fotografije i temu kojoj pripada
- naziv i adresu škole, županije
- ime i prezime voditelja - mentora

Organizator radove ne vraća autoru.

Radove će pregledati tročlani stručni žiri, izabrati fotografije za izložbu te donijeti odluku o nagrađenim radovima. Odluke žirija konačne su i neopozive.

Izabrani radovi biti će izloženi u Feridinandovcu.

Autorima najboljih radova biti će dodijeljene plakete, pohvale i nagrade. U svakoj temi dodjeljuje se zlatna plaketa za prvo mjesto, dvije srebrne za druga mjesta, tri brončane za treća mjesta te tri pohvale. Proglašavaju se najuspješniji mentori te najuspješnija škola.

Najbolji radovi biti će reproducirani u katalogu izložbe.

Otvorenje izložbe biti će u petak, 11. lipnja 2010. u 15 sati.

Rok za dostavu radova:
Radove za dostavu poslati do 30. travanja 2010. na adresu:

Osnovna škola Ferdinandovac
p.p. 2
48 356 Ferdinandovac
Za Eko-fotku

Pozivamo sve zainteresirane učenike koji žele okušati svoju sreću u stvaranju fotografija po navedenim kriterijima da se "bace na posao", a ono što su fotografirali ponesite u školu pokazati nastavnici Dajani Jozanović ili pošaljite fotografije na e-mail: nastavnica.dajana@gmail.com