Dani otvorenih vrata u Dnevnom boravku za skrb o osobama s mentalnim i intelektualnim oštećenjima iz Županje
Autor: Marija Klarić Brdarić, 13. 6. 2013.

Dnevni boravak za skrb o osobama s mentalnim i intelektualnim oštećenjima iz Županje organizira Dane otvorenih vrata. Tako smo ih mi posjetili prvoga dana, 12.6.2013.godine, a Dani će trajati sve do subote 15.6.2013.g.

U pratnji knjižničarke i učiteljice Branke Blažević išli su učenici četvrtoga razreda: Maria Vincetić, Lorena Lešić, Ružica Lešić, Ivona Kozić, Petar Mikolić i Lucija Plivelić i učenica petoga razreda: Anna-Marie Gašparović. Kombi Crvenoga križa došao je po nas ispred škole i dovezao nas je pred kuću CK-a.

Ondje nas je dočekala volonterka koja nas je provela kroz prostorije u kojima su se odvijale razne radionice. U dvoritšu su bile sportske aktivnosti te izrađivanje nakita, u prizemlju su bile vezilje koje su ukrašavale platnene vrećice, jastučnice i sl. Na katu se stvaralo decoupage tehnikom, izrađivale su se slike od školjkica, a gosti prvih razreda iz OŠ "ivan Kozarac" iz Županje izrađivali su srca, cvijeće i leptiriće od papira.

Na kraju smo se svi zasladili kolačima i sokom te smo zajedno zapjevali i zaplesali, a naše su učenice, Lorena Lešić i Ružica Lešić, odglumile igrokaz "Tata i sin" koji je oduševio sve nas prisutne. U prilogu vam se nalaze fotografije pa pogledajte kako smo se lijepo proveli.

fotke.zip (17.37 MB)