Policajci inicirali nabavu sportske opreme za našu školu

S obzirom da naša škola nema dvoranu i adekvatnu sportsku opremu, koja bi barem omogućila improvizirano održavanje satova tjelesne kulture u predvorju škole, policijski službenici Policijske postaje Županja, kontakt policajac Mirko Vić i policijski službenik za prevenciju Igor Galunić odlučili su to promijeniti.

Policajci inicirali nabavu sportske opreme za OŠ iz Štitara

Na njihovu inicijativu, predstavnik Hrvatskog olimpijskog odbora predao je u četvrtak, 3. listopada, učenicima OŠ Ivana Gorana Kovačića sportsku opremu - strunjače, lopte, male golove za nogomet, u vrijednosti oko 15 tisuća kuna.

„Ovo je jedan lijep primjer gdje su kontakt policajci uočili nedostatak sportske opreme za školu, što smo mi preko Zajednice športskih udruga grada Vinkovaca prepoznali i osigurali preko Hrvatskog olimpijskog odbora“, rekao je između ostalog Siniša Krajač, pomoćnik glavnog tajnika HOO-a za programe lokalnog sporta, a ravnatelj škole, Luka Ivkić zahvalio je na vrijednoj donaciji koju je škola dobila.

„Ideja je potekla od kontakt policajaca iz Županje i nekako slučajno u razgovoru na upit o poteškoćama u školi ponudili su svoju pomoć u rješavanju financijskog problema pri nabavi sportske opreme. I evo, zaista su uspjeli u tome“, kazao je ravnatelj Ivkić  o uspješnom završetku ove višegodišnje teškoće štitarske osnovne škole.

Zamjenika načelnika PU vukovarsko-srijemske, Fabijana Kapulara, djeca su, pak, nagradila najvećim pljeskom jer je im je ispričao anegdotu iz svog djetinjstva. Rekao im je kako ih on najbolje može razumjeti jer ni njegova škola nije imala sportsku dvoranu. No, vi ćete barem sada, na ovoj sportskoj opremi u predvorju škole ipak moći imati nastavu iz tjelesne kulture. Ja i moji prijatelji u razredu smo se užasavali nastave iz tjelesnog. Učiteljica bi u maloj učionici napravila mjesta za vježbanje, ali nikada nismo vježbali gimnastičke figure nego matematiku!

A kako bi se odužila donatorima, djeca su se zahvalila na svoj način -prigodnim programom. Bilo je tu plesa, pjesme i recitacija. Tako su u dva navrata učenici trećeg razreda izveli plesne točke uz skladbu Kad si sretan i„Hoki-poki; Filip M. je, pak, recitirao pjesmu Nogomet, Nikolina M. i Andrea D. recitirale su pjesmu Sportovi. Marija F. je, pak, pustila slavujski glas u pjesmi Put putujem, dok je Lucija P., učenica petog razreda, na violini izvela IX. simfoniju Ludwiga van Beethovena, Odu radosti.

Izvor: http://www.mup.hr/; http://www.zupanjac.net/