I u HR je moguće on line prijaviti seksualno zlostavljanje
Autor: Dajana Jozanović, 7. 11. 2013.

Draga djeco, roditelji, učitelji, građani…Ova aplikacija namijenjena je svima Vama, ali je posebno prilagođena djeci i omogućuje prijavljivanje: sadržaja na internetu za koji sumnjate da je nezakonit i odnosi se na različite oblike iskorištavanja ili zlostavljanja djece.

Pretpostavlja se da je jedno od petero djece koja koriste Internet primilo prijedlog ili zahtjev seksualne prirode, kao i da je između 25 i 35 posto djece putem interneta bilo izloženo seksualnim sadržajima. Upravo zato, putem stranice redbutton.mup.hr od sada je moguće putem računala prijaviti seksualno zlostavljanje i sadržaj na internetu, što će pomoći u suzbijanju najtežih kaznenih djela na štetu djecu.

Klik na sliku da biste napravili prijavu!