Dani Kruha
Autor: Robert Dominković, 14. 11. 2013.

Dana 31.listopada u našoj školi, održana je priredba za dane kruha. Bilo je pjesme, veselja i glume. Nakon priredbe su se učenici i neki roditelji počastili raznim pecivima i kruhom. Kako je to izgledalo pogledajte u foto-galeriji ili OVDJE, a više pročitajte pod opširnije.

Stella Kobašević je vodila glavnu riječ. Na samom početku je pozdravila sve koji su bili na priredbi. Zatim je pročitala jedan tekst o kruhu koji glasi ovako:
  Kao što znate kruh je jako važna namirnica u našemu životu. Svake godine kroz listopad     obilježavamo Dane Kruha i nedjelju zahvalnicu. Želimo zahvaliti svima koji ulažu jako puno truda kako bi na naše stolove stigao kruh.
 -Poštujmo kruh – jer nam daje snagu za život!
 -Poštujmo kruh – jer je on u sebi život!
 -Poštujmo kruh – jer ga nažalost mnogi ostaju gladni!
 -Poštujmo kruh – jer nas podsjeća na Isusa koji je kruh života!

Nakon tog teksta priredbu je započeo zbor s pjesmom MLIN. Drugi su na redu bili prvašići. Oni su malo recitirali i  pjevali. Nakon njih s nekoliko recitacija na red je došao drugi razred. Prvopričesnici (Treći razred) su bili na redu nakon drugog razreda. Oni su nam rekli koliko je kruh važan, glumili su, recitirali i pročitali dva sastavka. Na redu je bila folklorna skupina koja je plesala. Tada su na red došli četvrtaši. Oni su pročitali nekoliko sastava i recitirali su. Pa je na redu bila dramska skupina nižih razreda. Oni su pripremili jedan igrokaz o kruhu u kojem su glumili: Stella Kobašević, Filip Miličić, Ana Kopić, Tena Dominković, Anamarija Vincetić, Marija Pušeljić, Marta Miličić, Ana Martić, Antonio Martinović te Hrvoje Lukačević. Zatim su školski zbor i tamburaši otpjevali i odsvirali pjesmu „Moja Diridika“. Prije blagoslova je zahvaljeno svim učenicima, učiteljima, učiteljicama na organizaciji priredbe. Zahvaljeno je i roditeljima učenika 1. razreda jna pekarskim proizvodima. Na kraju je pjesmom „PRIMI OVE DAROVE NAŠ OČE“ bio započet blagoslov kruha. Dani kruha u našoj školi završeni su blagovanjem kruha.