I. hrvatsko natjecanje u sviranju sintesajzera
Autor: Dajana Jozanović, 14. 4. 2010.

Grad Dugo Selo, Turistička zajednica Dugo Selo i Glazbeni studio Cerovac priređuju I.hrvatsko natjecanje u sviranju sintesajzera - Dugo Selo 2010.

Natjecanje je namijenjeno djeci i mladima koji sviraju sintesajzer.

Sintesajzer (keyboard) je instrument koji ima klavijaturu (obično do 5 ili 6 oktava), manje tipke od glasovira, ima sekciju ritma i sekciju zvukova različitih instrumenata (odstupanja su dopuštena). Na sintesajzeru se melodija u pravilu svira desnom rukom, a lijevom akordi. Zvuk se proizvodi elektronskim, elektromagnetskim ili digitalnim putem.

Natjecanje će biti organizirano u tri kruga, a svi dijelovi natjecanja su otvoreni za javnost:
a) kvalifikacije: 25. lipnja 2010.
b) polufinale: 26.lipnja  2010.
c) finale: 27.lipnja  2010.

Natjecatelji nastupaju u tri starosne grupe. Sudjeluju polaznici osmogodišnjih i srednjih škola po dobnim skupinama
Grupa 1: do 4.razreda Osmogodišnje škole
Grupa 2: do 8.razreda Osmogodišnje škole
Grupa 3: do 4.razreda srednje škole

Prijave na natjecanje se zaprimaju do 15.05.2010. do kada natjecatelji trebaju ispuniti formular za prijavu i poslati ga poštom ili mailom na adresu Glazbeni studio Cerovac, A. Starčevića 86, 10370 Dugo Selo.

Više informacija o natjecanju možete pronaći ovdje.