Proljeće i na našim panoima
Autor: Dajana Jozanović, 20. 4. 2010.

Ako se ponekad u životu zapitamo što je najljepše, svaki čovjek će reći: "Proljeće"! Svi ga volimo i svi mu se radujemo.

Proljeće na našim panoima (klik na sliku za veći prikaz):

Učenici 4. razreda

Učenici 2. razreda

Dođe nečujno, s mirisima blagog povjetarca. Zamiriše kao ljubičica, bijeli se poput visibabe. Žuti se poput jaglaca, sja poput rose. Pjeva i cvrkuće kao lastavica u letu. Toplo, zlaćano sunce sve jače sja. Zavirilo je u svaki kutak našeg mjesta. Sve je probudilo i izmamilo van. U svakom titraju proljeća osjeća se ljubav. Ona je tu negdje, možda baš ispred vas u nečijim očima bolje proljetnog neba. Osmjehnite se još netaknutoj čistoći prirode.

Šume i livade prekrivaju se zelenim cvjetnim sagom. Na plavetnom nebu bijele se oblaci. Proljeće kiti vinograde, voćnjake i šume svojim sitnim, bijelim i ružičastim cvjetićima. dani su sve duži. I rode su se vratile. Bagrem cvate, a pčele opijene slatkim nektarom uživaju u letu. Ljudi počinju pripremu polja i vrtova za proljetnu sadnju i sijanje.