Dan planeta Zemlje, 22. travnja
Autor: Dajana Jozanović, 21. 4. 2010.

Dan planeta Zemlje (Earth Day) obilježava se 22. travnja u više od 150 zemalja diljem svijeta.

Na konferenciji UNESCO-a 1969. godine John McConnell je prvi put predstavio ideju obilježavanja Dana Zemlje i iste godine je dizajnirana Zastava Zemlje, a sam naziv Earth day prvi put upotrijebio je 21. ožujka gradonačelnik San Franciscoa Joseph Alioto 1969. g., u proglasu kojim je odlučeno da se u gradu i na područja San Francisca proslavi kao Dan planeta Zemlje.

U Hrvatskoj se Dan planeta Zemlje organizirano obilježava od 1990. godine.

Dan planeta Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine kada je tijekom Konferencije UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeirou na kojoj je sudjelovao velik broj predstavnika vlada i nevladinih udruga usklađen dalekosežni program za promicanje održivog razvoja.

Radovi učenika (Sonja Bartološ 6.b, Valentin Bartolović, 6.b, Nikolina Milković 8.a, Ivana Milković 6.a, Matej Perić 8.b, Iva Pauk 8.a, Antun Čošković 8.a, Mihaela Gašparović 8.a):

Plakati (klik na sliku za veći prikaz):

Alen Pejić 6.b, Barbara Živković 6.b, Domagoj Tomšić 6.b

Ivan Pranjić 6.b, Marijana Orkić 6.a, Marta Peić 6.b