Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa
Autor: Dajana Jozanović, 16. 3. 2016.

Dana 12.03.2016 godine u Osnovnoj školi Mato Lovrak u Županji održano je Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. U kategoriji podmlatka sudjelovalo je 10 ekipa iz osnovnih škola, a u kategoriji mladeži 2 ekipe iz srednjih škola.

U kategoriji podmlatka pobijedila je ekipa iz OŠ Ivan Goran Kovačić iz Štitara u sastavu: MARIA VINCETIĆ, LORENA LEŠIĆ, RUŽICA LEŠIĆ, FABIANA MIKOLIĆ, IVONA ŽIVKOVIĆ I KRISTINA VIDOVIĆ pod mentorstvom nastavnice Anice Kljajić, au kateoriji mladih pobijedila je ekipa Gimanzije Županja.

Ekipe su se natjecale u provjeri znanja o: Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima, i Provjera znanja i vještina iz pružanja Prve pomoći.

Pobjedničke ekipe u kategorijama osnovnih i srednjih škola predstavljat će GDCK Županja na Međužupanijskom natjecanju Mladih Hrvatskog Crvenog križa Brodsko-posavske, Požeško-slavonske i Vukovarsko-srijemske županije u Novoj Gradiški, 16. travnja 2016.