Dani kruha
Autor: Josipa Antunović, 20. 10. 2016.

Obilježili smo Dane kruha. Kako nam je bilo pročitajte u radovima  naših učenika i pogledajte u galeriji.

"Učenici od prvog do četvrtog razreda posjetili su dom obitelji Živković povodom obilježavanja Dana kruha. Tamo su kušali domaći kruh, lepinje i druga ukusna peciva." Marko Pastović 4. raz.

"Išli smo u posjet baki koja nam je objasnila kako napraviti domaći kruh. Počastila nas je raznim domaćim proizvodima, a  mi smo joj u znak zahvalnosti pjevali veseli bećarac. Punog trbuha smo se  zaputili školi i kućama." Alen Dominković 4. raz.

"Baka Kata nam je objasnila kako se pravi kruh: od sjetve pšenice do samog kruha. Poslije toga smo probali njene specijalitete. Nakon toga su učenici iskazali zahvalnost kroz svoje recitacije i bećarac. Otišli smo veseli i siti!" Noa Ivkić 4. raz.

"Vrijedna baka Kata je pripremila mnogo kruha, peciva i pogača. Sve nam je izložila, a mi smo degustirali. Meni se najviše svidjelo kada je vadila vrući kruh iz peći i čistila ga od pepela. Na završetku posjeta bilo je vesele pjesme, a začule su se i krave i konji domaćina dida Đure. Posjet je bio kratak, ali pun događaja. Hvala obitelji Živković!" Renato Kobašević 4. raz.

Bećarac koji smo pjevali:

U Štitaru, pokraj rijeke Save,

prostrlo se slavonsko imanje.

Dida Đuro po dvorištu šeta,

proš'o dida mnogo lipih ljeta!

Evo Luke, gotova je škola!

Žuri Luka didi oprat kola.

Sluša Luka što mu dida priča,

rast će Luka u finog mladića.

Baka Kata zlatne ruke ima,

u sva' doba daje jesti svima.

Peče kifle, kruha i pogače,

bako Kato puknit' će nam hlače!

Iz peći se širi miris kruha,

spremi uz to slanine i luka.

Pune njive, raste plod do ploda,

hvali Boga, bit će dobra mnoga!