Posjet Društvu za pomoć osobama s invaliditetom "Golubovi" Županja
Autor: Josipa Antunović, 24. 3. 2017.

Dana 22.03.2017. godine učenici i učiteljice drugog i trećeg razreda O.Š. I. G. Kovačić iz Štitara su posjetili  Društvo za pomoć osobama s invaliditetom „GOLUBOVI“ u Županji. Program su osmislile učiteljice Sonja Marić i Mara Gašparović uz pomoć knjižničarke škole Angele Lozić, kuhara Nikole Madžarevića i pedagoginje Mare Čović. U pomoći oko pratnje i prijevoza učenika do Županje su se angažirale mame: Rošić Josipa, Miličić Danijela i Skejo Snježana.

Svrha posjete je upoznavanje naših učenika sa ustanovom, djelatnicima i članovima Društva. Želja nam je da se naši učenici senzibiliziraju za učenike i odrasle osobe s posebnim potrebama. Naši učenici su izveli program u kojem su pjevali, plesali i recitirali. Bili su nagrađeni pljeskom, smjehom i radosti koje je publika pokazala tijekom izvođenja programa. Poslije programa smo se družili i osvježili sokom i slatkišima. Ovaj način izvođenja vannastavnih aktivnosti ima višestruke pedagoške poruke: ova nastava je značajna za učenike jer im otvara drugačiji svijet pun različitosti i vrijednosti, daje im mogućnost da budu učitelji i učenici, da je davanje i primanje najljepša osobina ljudi, a napose djece. Na kraju želim reći da smo svi uživali i bili sretni kroz zajedničko druženje i boravak u ovoj ustanovi.

Mara Čović