Dan broja Pi
Autor: Josipa Antunović, 20. 3. 2018.

U srijedu 14. ožujka u našoj je školi obilježen Dan broja Pi. Program su pripremili i vodili učenici 7. razreda uz pomoć nastavnice matematike Jasne Vinković, a u programu su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda.

Nakon kratkog uvoda učenici su mogli sudjelovati u natjecanju u pamćenju decimala broja Pi. Najbolji je u tome bio Hrvoje Lukačević, a vrlo su dobri bili i Juro Martić te Denis Dominković.

Uslijedio je razgovor s Einstenom kojeg je glumio Hrvoje Lukačević, a razlog tome je obilježavanje 139. godišnjice rođenja Alberta Einsteina. Učenici su našem Albertu postavljali pitanja, a on je odgovarao kao da je s nama sam Einstein!

Učenici su se zatim rasporedili po učionicama te su sudjelovali u raznim aktivnostima: Riječi s Pi (u zadanom je vremenu trebalo napisati što više riječi koje u sebi imaju PI), Pronađi brojeve (u ispisu prvih 400 decimala broja Pi trebalo je što brže pronaći zadane troznamenkaste brojeve), Kviz (što brže i točnije je trebalo odrediti točnost zadanih izjava o broju Pi) te Slatko mjerenje (mjerenjem keksa odrediti omjer opsega i promjera kruga). Najbolje su grupe nagrađene slatkišima.

Fotografije pogledajte u galeriji.