Testiranje inteligencije povodom Dana inteligencije
Autor: Dajana Jozanović, 19. 9. 2010.

Na Dan inteligencije ljudi širom svijeta sudjeluju u testiranju inteligencije u organizaciji Mense. U duhu toga dana svaki tjedan ćemo u kutku za učenike objavljivati IQ zadatak.

Hrvatska Mensa idući tjedan, od ponedjeljka do subote, organizira testiranja inteligencije u osam hrvatskih gradova - Bjelovaru, Imotskom, Pazinu, Požegi, Rijeci, Velikoj Gorici, Zadru i Zagrebu. Hrvatska Mensa pridružila se akciji koju će u ovom mjesecu održati Mense u Bugarskoj, Cipru, Češkoj, Danskoj, Hong Kongu, Maleziji, Makedoniji, Meksiku, Novom Zelandu, Njemačkoj, Rumunjskoj, Singapuru, Srbiji, Španjolskoj i Švicarskoj. 25. rujna testiranja inteligencije će se održati u Bjelovaru, Imotskom, Pazinu, Požegi, Rijeci, Velikoj Gorici i Zadru, a od 20. do 24. rujna testiranja će se održavati u Zagrebu. U Imotskom, Pazinu, Požegi i Velikoj Gorici Hrvatska Mensa testiranje inteligencije održava se po prvi put.

Za sva pitanja i dodatne pojedinosti, možete se javiti na e-mail: press@mensa.hr ili na broj tel.: +385 91 505 7089

* * *

Hrvatska Mensa je neprofitna udruga visoko inteligentnih osoba koja djeluje u Hrvatskoj od 1997. godine. Osnovna djelatnost Hrvatske Mense je provođenje testiranja građana i izdavanje međunarodno važećih certifikata, prepoznavanje i afirmacija inteligencije na dobrobit čovječanstva, podrška istraživanja inteligencije, njene prirode, značajki i uporabe te pružanje poticajne intelektualne i društvene sredine svojim članovima. Hrvatska Mensa punopavni je član međunarodne organizacije Mensa koja okuplja preko 100.000 članova u više od 100 zemalja u svijetu.

Inteligencija je mentalna karakteristika koja se sastoji od sposobnosti za učenje iz iskustva, prilagodbe na nove situacije, razumijevanja i korištenja apstraktnih pojmova i korištenja znanja za snalaženje u okolini.

Izvor: Hrvatska Mensa - www.mensa.hr