100. dan nastave
Autor: Maja Pavičić, 26. 2. 2021.

U ovoj zahtjevnoj i stresnoj školskoj godini vrlo je izazovno planirati i provoditi aktivnosti koje su postale već tradicija s obzirom na potrebne epidemiološke mjere, a upravo je zbog toga više nego ikad bilo potrebno obilježiti 100. dan nastave kao čestitku svim sudionicima nastavnog procesa na dosad uloženom trudu i vremenu te poticaj za daljnji rad.

U našoj je školi 100. dan nastave bio u petak 19. veljače, a obilježili smo ga kvizom znanja. Svi su učitelji pripremili po tri pitanja iz svojih predmeta za svaki razred predmetne nastave, a učiteljica matematike Jasna Vinković izradila je prezentacije s pitanjima i odgovorima te obrasce za odgovore za učenike. Učitelji koji su imali nastavu prvi sat prikazivali su prezentaciju s pitanjima, a učenici su na svojim tabletima ispunjavali obrasce za odgovore. Dok su im učitelji prikazivali odgovore na pitanja, razredi su obaviješteni o rezultatima te su nagrađeni najbolji učenici u svakom razredu:

5. a – Noa Kobaš
6. a – Adam Dominković
6. b – Mislav Lukačević
7. a – Marko Topić
8. a – Dora Gašparović

S učenicima razredne nastave organiziran je drugačiji pristup u obilježavanju 100. dana nastave koji je uključivao jednako zanimljive zadatke. Prvi razred rješavao je osmosmjerku kojoj je riječ ''sto'' bila konačna zagonetka, dok su učenici drugog razreda ispunjavali rebuse od kojih je svaki sadržavao riječ ''sto''. Trećem razredu zadana je križaljka kojoj je rješenje u označenom stupcu ''stoti dan'', a učenici četvrtog razreda ispisivali su 100 imenica, 100 glagola i 100 pridjeva. Također, u svakom su razredu nagrađeni najbolji učenici:

1. a – Bruna Škalic

2. a – Jakov Dominković

3. a – Vanessa Čolakovac

4. a – Katja Kopić

Kako je to izgledalo, možete pogledati u galeriji.

Jasna Vinković