Božićna priredba
Autor: Maja Pavičić, 5. 1. 2022.

Dana 23. prosinca u Domu kulture održana je božićna priredba organizirana zajedničkom suradnjom Dječjeg vrtića ''Ivica i Marica'' i Osnovne škole Ivana Martinovića, Štitar.

Program je otvoren s prigodnim božićnim pjesmicama u izvedbi vrtićke skupine pod vodstvom odgojiteljice Martine Mikinac. Naše učenike pripremile su učiteljice razredne nastave: Ivana Ivkić Škalic, Josipa Antunović, Sonja Marić i Marija Gašparović, te predmetna nastavnica Kristina Varga Dušanić.

Zbor razredne nastave predstavio se s pjesmama ''Oj, pastiri'', ''Okitimo grančice'', ''Zvončići praporčići'' i na kraju svima nam poznatom izvedbom ''Zvončići'', a za njihovo jednoglasno pjevanje zaslužna je učiteljica Sonja. Glumačkim sposobnostima oduševile su učenice 6. i 7. razreda koje je za ovu prigodu pripremila nastavnica Kristina. U igrokazu ''Božić gospođe Božice Božić'' sudjelovale su Valnea Curić-Gašparević kao Božica, Martina Čolakovac kao Nedjeljka i Dora Kopić kao Darko, a izvrstan monolog ''Moj najbolji Božić'' odigrala je Petra Živković.

Učiteljice Ivana i Josipa osmislile su odličnu koreografiju koju su izveli učenici 1. i 2. razreda uz pjesmu ''Raduj se cijeli svijete''. Program se nastavio plesom, ovaj put tradicijskim, stoga smo uživali u zaigranim koracima Velike folklorne skupine koju predvodi učiteljica Marija, u sastavu učenika od 4. do 8. razreda.

Bogat i zanimljiv program božićne priredbe podignuo je naše blagdansko raspoloženje na visoku razinu, uživali smo gledati izvedbe naših učenika u koje je uloženo puno truda i ljubavi. Fotografije pogledajte u galeriji.