Susret s načelnikom
Autor: Maja Pavičić, 8. 3. 2022.

Učenici trećeg razreda iz prirode i društva učili su o zajednici i životu u svom mjestu, te saznali nešto o općini, načelniku i izborima. Poželjeli su susret s načelnikom Štitara Stjepanom Gašparovićem kako bi mu mogli postaviti pitanja koja ih muče. Učiteljica Sonja Marić dogovorila je susret pa je načelnik u petak 4.3.2022. posjetio školu. Pridružile su nam se ravnateljica Marija Klarić Brdarić i pedagoginja Marina Šarić.

Učenici su načelnika pozdravili pjesmom "Kad se male ruke slože". Nakon nekoliko uvodnih riječi, načelnik se kratko predstavio, a zatim su učenici postavljali pitanja i iznosili svoje prijedloge za poboljšanje života u Štitaru, na što su dobili iscrpne odgovore. Uslijedilo je zajedničko fotografiranje i podjela autograma, a potom i zajednički doručak. Na završetku ponovo pjesma i dogovor o novom susretu, ali u načelnikovom uredu. Svi su bili sretni i zadovoljni. Fotografije možete pogledati u galeriji.

Učiteljica Sonja Marić