Završnica projekta Matemagija
Autor: Jasna Vinković, 14. 5. 2022.

Tijekom devet tjedana gledali smo filmove o malom čarobnjaku Harryju Potteru te rješavali tjedne zadatke koji su povezivali posljednji film i matematiku.

Znatiželja i radost, a ponekad i zbunjenost ocrtavala se na licima svih uključenih, kao i uzbuđenje zbog saznanja da je rješenje točno, no ništa nas nije moglo pripremiti na ono što nam slijedi u velikoj završnici projekta!

Prema dogovoru okupili smo se u petak 13. svibnja u 16 sati i odmah započeli s igrom metloboja. Sudjelovalo je šest peteročlanih ekipa, a utakmice su se igrale 2 x 2 minute zbog napora, ali i vrućine. Igrači su se dodavali loptom, a jedino je pravilo bilo da nema grube igre. Pogodak kroz najviši obruč vrijedio je 3 boda, kroz srednji 2 boda, a kroz najniži 1 bod. Navijači su bodrili svoje favorite i uzbuđenje je raslo do finalne utakmice u kojoj je ekipa Feniks pobijedila ekipu Potter Squad!

Okrijepili smo se uz pizzu i sokove, a zatim je uslijedio kviz znanja. Učenici su imali priliku testirati koliko su informacija upamtili tijekom proteklih tjedana, sjećaju li se školskih predmeta iz Hogwartsa te imena likova, a kroz igre asocijacija vježbali su logičko zaključivanje.

Nakon kraćeg odmora nastavili smo s escape roomom - bijegom iz učionice! Uzbuđenje je bilo na vrhuncu, potraga za tragovima na trenutke je bila panična, a nakon toga je trebalo riješiti zadatke matematičko-logičkog tipa poput zadatka u priloženoj datoteci. Svi su bili poprilično uspješni i napeto su očekivali rezultate.

Nakon zbrajanja bodova prikupljenih u tjednim zadacima, metloboju, kvizu i escape roomu redoslijed ekipa bio je ovakav:

1. FENIKS (Anđelina Martić, Marko Dominković, Noa Kobaš, Mateo Topić i Zvonimir Užarević)

2. POTTER SQUAD (Lana Dominković, Mia Ivkić, Adam Dominković, Mihael Martinović i Matko Miličić)

3. FAMILY BLACK (Lea Baotić, Valnea Curić-Gašparević, Martina Čolakovac, Ana Debak i Petra Živković)

4. SIRIUSOVI ANĐELI (Lucija Miličić, Helena Mikolić, Matej Ivkić, Matea Dominković i Lana Dominković)

5. GRYFFINDORS (Helena Gašparević, Darko Debak, Petra Debak, Đuro Madžarević i Mateo Skejo)

6. HOGWARTS (Ivan Lukačević, Valentina Lukačević, Ema Mikolić, Martin Petričević i Kristian Vuković)

Općina Štitar omogućila je vrijedne poklone za učenike: svaki član najbolje ekipe dobit će poklon bon 300 kn u sportskoj trgovini, oni na 2. i 3. mjestu setove Harry Potter školskog pribora, a ostalima čokolada za utjehu, međutim tuge nije bilo jer su se svi izvrsno zabavili i vesele se novoj prilici za nešto slično!

Ostatak fotografija možete vidjeti u albumu.

ER2.pdf (16.09 KB)