Izlet u Osijek i Kopački rit
Autor: Maja Pavičić, 2. 6. 2022.

U četvrtak 26. svibnja učenici razredne nastave sa svojim su učiteljicama bili na jednodnevnom izletu u Osijeku i Kopačkom ritu. Po dolasku u Osijek pogledali su premijernu izvedbu predstave Rock 'n' roll bajka u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića, koja je inspirirana stripom Štefa Bartolića „Gluhe laste“. Nakon zanimljive i dinamične predstave s veselim glazbenim notama koje su upotpunile cjelokupan doživljaj, učenici su s oduševljenjem i osmjehom na licu izašli iz kazališta i uputili se na Kopački rit.

Na Kopačkom ritu poslušali su kratko predavanje o samom parku prirode, a potom su brodom zaplovili u 50-minutni obilazak močvarnog područja. Za vrijeme vožnje vodič je učenicima govorio o biljnim i životinjskim vrstama koje su imali priliku vidjeti. Potom je došlo vrijeme ručka u osječkom Zoo Hotelu koji je smješten uz lijevu obalu rijeke Drave, a za kraj su obišli Zoološki vrt i akvarij. Nakon ugodne šetnje vrtom učenici su još kratko vrijeme proveli igrajući se na obližnjem dječjem igralištu. U galeriji pogledajte kako je to izgledalo.