MAT liga
Autor: Jasna Vinković, 20. 5. 2022.

Završilo je i posljednje kolo MAT lige, a našem je druženju uz zanimljive zadatke iz matematike došao kraj, barem za ovu godinu. Naime, učenicima se jako svidjelo i voljeli bi sudjelovati i sljedeće godine. Dobili su novo iskustvo, morali su surađivati u paru, a za rješavanje zadataka ponekad je bilo potrebno upregnuti baš sve male sive stanice.

Premda se kaže da je važno sudjelovati, uspjehom su se ipak posebno istaknuli:

1. Ivan Ivkić i Teo Topić, učenici 2. razreda s osvojenim 98. mjestom od ukupno 288 parova drugaša iz cijele Hrvatske,

2. Noa Kobaš i Zvonimir Užarević, učenici 6. razreda s osvojenim 125. mjestom od ukupno 305 parova šestaša iz cijele Hrvatske.

Osim njih, sudjelovali su i Bruna Škalic i Toni Ivkić (2. razred), Marko Kobaš i Dario Kopić (3. razred), Anamarija Buzov i Domagoj Živković te Terezija Mikinac i Niko Buzov (4. razred), Helena Mikolić i Katja Kopić (5. razred) te Mihael Martinović i Matko Miličić (7. razred).

Matematički je potencijal u našoj školi velik i samo mu treba dati priliku za razvoj, što će i dalje činiti učiteljice razredne nastave Ivana Ivkić, Josipa Antunović, Sonja Marić i Marija Gašparović te nastavnica matematike Jasna Vinković.