Svjetski tjedan svemira
Autor: Jasna Vinković, 14. 10. 2022.

Svjetski tjedan svemira obilježava se svake godine od 4. do 10. listopada. Ove godine obilježavanju su se priključili i učenici naše škole. Učenici osmih razreda nadogradili su svoje znanje o svemiru te izradili modele Sunčeva sustava pod vodstvom učiteljice geografije Dajane Kolobarić. Svi radovi izloženi su u holu škole, a detalje možete pogledati klikom na poveznicu.

Učenici sedmog razreda Sunčev sustav povezali su s mjernim jedinicama i znanstvenim zapisom te istražili informacije i zanimljivosti o planetima Sunčevog sustava pod vodstvom učiteljice matematike i fizike Jasne Vinković. Njihovi radovi izloženi su na školskom panou uz divne, šarene rakete koje su izradili naši Mali istraživači pod vodstvom učiteljice razredne nastave Josipe Antunović.

Također, u prostorijama škole organizirana je projekcija filma Interstellar za sve zainteresirane učenike predmetne nastave, koji su se odazvali u velikom broju i uživali u znanstvenoj fantastici.