Dan mentalnog zdravlja
Autor: Maja Pavičić, 14. 10. 2022.

Dan mentalnog zdravlja 2022. (eTwinning projekt Me, Myself & I i terenska nastava)

Po prvi puta naša škola sudjeluje u međunarodnom eTwinning projektu Me, myself & I koji za cilj ima ukazati na važnost mentalnog zdravlja, potaknuti učenike na prepoznavanje emocija, traženje podrške i primjereno komuniciranje unutar zajednice. Prva aktivnost u okviru projekta bila je obilježavanje Dana mentalnog zdravlja povodom kojega smo  se u četvrtak 6. listopada u petom razredu upoznali s pojmom mentalnog zdravlja, važnosti očuvanja istoga i oblicima pomoći. Nakon toga učenici su znanje provjerili kratkim kvizom (autor Goran Podunavac).

Povodom obilježavanja Dana mentalnog zdravlja Povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga i drugih ovisnosti Vukovarsko-srijemske županije organiziralo je sportsko-edukacijski dan pod sloganom Ostani svoj-to je uspjeh tvoj u Vinkovcima 10. listopada 2022. (salaš Tena). U ovom preventivnom programu sudjelovali su petaši iz Štitara, Bošnjaka, Babine Grede, Gradišta, Vrbanje, Soljana, Posavskih Podgajaca, Cerne i Račinovaca.

Naši su učenici u pratnji pedagoginje Marine Šarić i razrednice Klare Živković uživali u sportskim aktivnostima i druženju s vršnjacima, educirali se o zaštiti mentalnog zdravlja, pogledali prezentacije sportskih i umjetničkih klubova iz županije te sudjelovali u kvizu. Pokazali su veliki trud i sportski duh te će iz ovog dana ponijeti vrijedna iskustva.

Svi sudionici dobili su prigodne poklone.

Kako smo proveli ovaj dan najbolje će vam reći fotografije.

Pedagoginja Marina Šarić