Izlet u Vukovar
Autor: Maja Pavičić, 18. 10. 2022.

U četvrtak 13. listopada učenici 3. i 4. razreda sa svojim su učiteljicama i knjižničarkom bili na jednodnevnom izletu u Vukovaru. Po dolasku u grad posjetili su Memorijalni centar Domovinskog rata gdje su imali priliku razgledati nekoliko unutarnjih i vanjskih izložbenih postava: ''Sjećanje na Domovinski rat – Bitka za Vukovar'', prikaz srpskih koncentracijskih logora ''Stajićevo'' i ''Begejci'', izložbu pješačkog naoružanja korištenog u Domovinskom ratu, eksponate na otvorenom te simulaciju bojnog polja ''Ojačana brigada u obrani''. Nakon obilaska uputili su se na Memorijalno groblje gdje su zapalili lampion i pomolili se za žrtve Domovinskog rata.

Posjetili su Vodotoranj i poslušali priču o simbolu hrvatskog zajedništva. Potom je došlo vrijeme ručka u Hotelu Lav koji je smješten u strogom središtu grada, uz dunavsku šetnicu i biciklističku stazu, pokraj zimske luke. Poslije okrijepe uslijedila je kratka šetnja gradom i na kraju najzabavniji dio na Sportskim objektima gdje su učenici uživali kupajući se i plivajući u bazenu. Prije samog polaska kući učenici su još kratko vrijeme proveli igrajući se na obližnjem dječjem igralištu. U galeriji pogledajte kako je to izgledalo.