Svjetski dan šećerne bolesti
Autor: Maja Pavičić, 17. 11. 2022.

Svjetski dan šećerne bolesti obilježava se 14. studenoga, a u našoj školi obilježavamo ga četvrtu godinu zaredom kroz razne aktivnosti. Cilj nam je preventivno djelovati na učenike, educirati ih o samoj bolesti, istaknuti važnost zdrave prehrane i bavljenja sportom.

U suradnji s patronažom Štitar i sestrom Gabrijelom Palković, koja se uvijek rado odazove i podrži akciju, izmjerili smo šećer u krvi učenicima od 1. do 8. razreda te djelatnicima škole.

Zahvaljujemo sestri Janji Stojanović na donaciji trakica i nadamo se nastavku suradnje i iduće godine.

Učenici trećeg razreda ove su godine bili vrlo angažirani te su u svim odjelima uz pomoć učiteljice Josipe Antunović održali kratko predavanje o šećernoj bolesti, a naša hrabra učenica Maja pokazala je kako izgleda njena svakodnevnica i suživot s bolešću, što se nalazi u torbici koju nosi sa sobom i kako pomoći osobi koja ima šećernu bolest. Majina mama ove je godine osigurala plave majice za sve učenike trećeg razreda te sudjelovala u pravljenju zdravih kolača bez šećera.

Svi su učenici dobili važne informacije o samoj bolesti, simptomima, liječenju i važnosti brige za svoje zdravlje.

Pedagoginja Marina Šarić