Dani kruha
Autor: Maja Pavičić, 31. 10. 2022.

Dani kruha obilježavaju se svake godine tijekom listopada diljem Lijepe Naše, a samim time i u našoj školi. Cilj je upoznati učenike s nastajanjem kruha, žetvenim običajima, autohtonim vrstama voća i drugim plodovima zemlje, približiti im narodne običaje i blagovanje kruha, te im ukazati na važnost zdrave prehrane i prednosti ekološke poljoprivrede.

Tim je povodom vjeroučiteljica Klara Živković u svoj 5. razred dovela goste na sat razrednika: svećenika, baku i majku Ene Dominković te majku Mirjam Kopić. Svećenik je učenicima pripovijedao o zahvalnosti za plodove zemlje, a baka je objasnila proces pravljenja tijesta i potom ga zamijesila. Rezultat toga bili su ukusni listarići koji su obišli cijelu školu. Osim toga, učenici su na sat donijeli domaće proizvode i s ukusom dekorirali stol na koji su sve postavili.

Učenici 6. razreda sa svojom su razrednicom Anamarijom Vincetić također obilježili Dane kruha i od kuće donijeli krušne proizvode, svatko je ponešto pripremio, a njihovi su pladnjevi posluženi u svakom razredu.

Fotografije pogledajte u galeriji.