"In memoriam: Miroslav Tunjić"
Autor: Maja Pavičić, 12. 12. 2022.

Preventivno-edukativni program „In memoriam: Miroslav Tunjić“ - Živim život bez nasilja“ organizira se u spomen na tragično preminulog Miroslava, žrtvu vršnjačkog nasilja. Naša škola već tradicionalno sudjeluje u programu koji se realizira uz podršku obitelji Tunjić, Ravnateljstva policije, Vukovarsko-srijemske županije i Grada Županje. Cilj je osvijestiti i potaknuti mlade na promišljanje o nasilju, promovirati nenasilje i izraziti se kreativno o ovoj temi.

Učenici i učenice šest osnovnih škola iz Županje, Gradišta, Bošnjaka, Cerne, Babine Grede i Štitara te učenica iz Obrtničko-industrijske škole iz Županje prezentirali su svoje uratke u Velikoj vijećnici grada Županje.

Našu je školu predstavljala učenica osmog razreda Anastazija Vincetić literarnim uratkom „Boje nasilja“. Za svoj je rad dobila prigodnu nagradu.

Nakon svečanog programa učenici su posjetili Postaju granične policije i Muzej  policije „Soba sjećanja“ u kojem su izloženi dijelovi starih policijskih oprema, oznaka, registarskih oznaka, fotografija policijske postaje iz različitih vremena njezinog ustrojstva, predmeti i oružja iz Domovinskog rata i sl.

Program je završio druženjem svih sudionika koji će svoje promoviranje nenasilja nastaviti živjeti i u budućnosti.

Pedagoginja Marina Šarić