Svjetski dan jabuka
Autor: Eugen Buzov, 18. 10. 2010.

20. listopada obilježava se Svjetski dan jabuka. Cilj obilježavanja je uputiti na važnost jabuka, jer kako kaže stara poslovica “Jabuka na dan tjera doktora iz kuće van!” Taj  se dan potiče na čuvanje starih sorta jabuka koje cijepljenjem nestaju.

Jabuka je dokazano zdrava namirnica pa pojedemo li dvije jabuke dnevno, učinili smo mnogo za očuvanje svojeg zdravlja. Iako jabukama ne možemo izliječiti ni jednu bolest, njihovim svakodnevnim konzumiranjem možemo spriječiti pojavu mnogih zdravstvenih poteškoća i oboljenja.

Jabuka je naime prava mala riznica sastojaka koji pozitivno utječu na naš organizam.

imgp1460.JPGimgp1458.JPG