Nešto potpuno novo!
Autor: Dajana Jozanović, 2. 11. 2009.

Peek&Poke u vašem domu. Zainteresirani? Čitajte dalje! Poduprimo njihovu ideju  za stvaranjem omiljenog mjesta okupljanja računalnih entuzijasta radi učenja i zabave. PEEK&POKE - "muzej" starih računala i informatičke tehnologije. Što sve možete ondje pogledati najbolje ćete doznati ako sami zavirite ondje.

Najveću pažnju na stranicama Peek&Poke svakako privlači Hyperviz. Dostupan je svim posjetiteljima njihovih stranica. Posjetiteljima je omogućeno savršeno kretanje kroz prostor muzeja, razgledavanje i paljenje računala kao i informacija onima koji još nisu bili što ih očekuje u Peek&Poke-u, te kako njihov muzej izgleda.

Pitate se kako? Za početak je dovoljno klikom na Hyperviz skinuti plugin od 3,2MB i po instalaciji omogućena je, nakon downloada od 20tak MB, nadasve ugodna šetnja bespućima od 300 kvadrata. Kretanje kroz prostor je kao i u većini igara tj. strelicama se pokrećete, mišem birate kut gledanja. Full screen ili pregled preko cijelog ekrana se dobija tipkom M, a ova nježna glazbica se gasi tipkom P. Tipkom ESC izlazi se ih Hyperviza.

Kada ih možete posjetiti? Prostor je otvoren za posjetitelje radnim danom od 10-20h, i subotom od 10-14h. Cijena ulaznice iznosi 10,00 Kuna. Uz prethodnu najavu moguće je organizirati i termine po potrebi uz stručnog voditelja!

Detaljnije o njima potražite ovdje.