Svjetski dan voda (22. ožujka)
Autor: Dajana Jozanović, 22. 3. 2011.

"Voda je opće nasljedno dobro, čiju vrijednost moraju svi poznavati. Zadatak je svakog da s njom gospodari i da je brižljivo koristi." Točka X Europske povelje o vodi.

Voda za piće je jedina namirnica koju koristi cjelokupno stanovništvo i to bez obzira na zemljopisni položaj (otočani/kontinentalci), socioekonomski status (siromasi, bogataši), vjeru i rasu, jer je potreba za vodom opće poznata za normalno funkcioniranje ljudskog organizma.

Zbog toga se pitamo: imamo li dovoljne količine zdravstveno ispravne vode? Kvalitetnu vodu smatramo najvećim prirodnim resursom današnjice. Hrvatska predstavlja jednu od rijetkih zemalja u Europi i u svijetu koja ima značajne rezerve neonečišćene pitke vode.