32. Međunarodni sajam knjiga - Interliber
Autor: Dajana Jozanović, 11. 11. 2009.

Ovogodišnji 32. međunarodni sajam knjiga i učila 'Interliber 2009.', na kojem se predstavlja poslovni svijet nakladničkog i edukativnog stvaralaštva s velikom ponudom knjiga i učila je postavljen u 5. i 6. paviljonu Zagrebačkoga velesajma od 11. do 15. studenoga.

Osim izlaganja i prodaje knjiga na 'Interliberu' su i ove godine priređena mnoga predstavljanja knjiga, nastupi pisaca i nakladnika te stručni skupovi.

Sajam je otvoren svaki dan od 10 do 19 sati, a u petak i subotu do 21 sat.

I ovogodišnji InterLiber je otvorio ministar kulture g. Božo BIŠKUPIĆ, naglasivši u svojem govoru da je i dalje knjiga osnova znanja. No, najuzbudljiviji dio otvorenja je bilo ipak nešto sasvim neobično, a to svirka na Aboriđinskom glazbalu te laserski show.

Osim  InterLibera koji je i ove godine vodeća manifestacija ZV-a svakako je vrijedno spomena održavanje i 3. Sajma glazbe i multimedije te po prvi puta Sajam plesa. Ovaj dio Sajma je smješten na četri lokacije, a svaki je poseban za sebe.

Svakako bi preporučili RetroGaming zonu u kojoj jedini hrvatski muzej informatičke opreme Peek&Poke iz Rijeke daje priliku igrati se na računalima koje su mnogi već zaboravili ili nisu niti znali da postoje.

Druga zanimljivost ovog Sajma je sigurno Gaming arena u kojoj se mogu odigrati neke najnovije igre za PC, a i ove godine je glavni pokrovitelj VIDI i PcPlay. Svakako preporučamo da posjetite ove Sajmove, ako imate mogućnosti, a ulaznica je 0 kuna. (TihomiL)