Mlađi od dvije godine ne bi smjeli gledati televiziju
Autor: Dajana Jozanović, 21. 10. 2011.

Stručnjaci savjetuju i da roditelji ne bi trebali gledati televiziju kada su djeca u blizini. Djeca mlađa od dvije godine ne bi smjela gledati televiziju, upozoravaju američki stručnjaci.

Iako mnogi roditelji osjećaju da je sigurno da djeca gledaju televiziju, upravo zahvaljujući programima za djecu, Američko pedijatrijsko udruženje smatra da bi umjesto gledanja televizije roditelji trebali poticati djecu na interaktivne igre te ih učiti da se zabavljaju sami, a ne da se oslanjaju na televiziju, prenosi Bild.

Stručnjaci savjetuju ne samo da djecu treba držati podalje od televizije nego i da roditelji ne bi trebali gledati televiziju kada su djeca u blizini. Upozoravaju da izloženost djece televiziji može odgoditi sposobnost djece da nauče govoriti u odgovarajućoj dobi.

Izvor: http://www.vecernji.hr