Počinje 11. CUC
Autor: Dajana Jozanović, 15. 11. 2009.

I ove godine polovicom studenog započinje CARNet-ova korisnička konferencija. Iako su se dosadašnje konferencije održavale u sveučilišnim gradovima, a ove godine je bio na redu Split, zbog sveopće situacije i smanjenje proračunskog novca organizacijski odbor na čelu s Goranom ŠKVARČOM se odlučio na nešto novo.

Zbog želje za maksimalnim korištenjem potencijala koje nudi informacijska i komunikacijska tehnologija s posebnim naglaskom na multimediju te u skladu sa svjetskim i domaćim ekonomskim prilikama Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet osmislila je novu formu konferencije. Tako će se ovogodišnja 11. po redu konferencija moći pratiti putem Polycom PVX-a, streaminga i Adobe Connecta, a održat će se 16. do 19. studenog u jedanaest gradova. Središnje mjesto događanja bit će Zagreb, a konferencija će se paralelno odvijati i u CARNet TCR centrima u Dubrovniku, Kninu, Osijeku, Puli, Rijeci, Slavonskom Brodu, Splitu, Varaždinu, Vukovaru i Zadru.

Na taj će se način svim zainteresiranim olakšati pristup sadržajima konferencije bez potrebe za izdavanjem znatnih sredstava i dodatnog vremena.

Teme ovogodišnje Konferencije su:

• Internet jučer, danas, sutra

• Internet i obrazovanje

• Informatizacija društva

• Privatnost i sigurnost

Osim ovih predavanja moramo spomenuti da su sastavni dijelovi ove Konferencije Webfestival i natjecanje Skockajte web. Što se tiče ovog drugog držite nam fige, jer se i naša škola prijavila.

Sva predavanja se mogu pratiti na http://cuc.carnet.hr/pages/stream.php ili na www.veselihackeri.com