Književni susret s Ivom Patek
Autor: Marija Klarić Brdarić, 16. 11. 2011.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige u našoj se školi dogodio zanimljiv književni susret. U goste nam je došla učenica 8. razreda iz Vrbanje - Iva Patek.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige (15.10.-15.11.) u posjet nam je došla mlada književnica iz Vrbanje - Iva Patek. Ona je učenica iz OŠ "Mara Švel - Gamiršek" i ide u 8.razred.  Izdala je svoju zbirku pjesama pod nazivom "Ja sam dijete i ništa drugo", a svoje je radove objavljivala i u zbornicima. U našu je školu došla sa svojom bakom, knjižničarkom i sa svojim prijateljicama koje su joj velika potpora. Pokraj pisanja predivnih stihova, Iva se bavi i sviranjem, pjevanjem, trenira taekwondo, aktivna je u drenovačkoj Udruzi pjesnika sv. Mihovil, a uz sve izvannastavne i izvan školske aktivnosti, Iva je odlična učenica.

Pjesnički susret zbio se 4.11.2011. u holu naše škole. Prisustvovali su učenici od 1.-4. razreda sa svojim učiteljicama, ali našli su se tu i učenici iz skupine Mali knjižničari i ostali zainteresirani za pjesništvo. Tako se i naša učenica 7.a razreda, Matea Miličić, predstavila sa svoje tri pjesmice. Učenici Marin Madžarević (4.r.), Ružica Lešić (3.r.), Marija Pušeljić (2.r.) i Stella Kobašević uveličali su ovaj događaj s recitiranjem pjesama naših poznatih pjesnika. Naša je gošća Iva bila vrlo darežljiva pa su neki učenici dobili na dar i njezinu knjigu. Susret je bio jako zabavan i poticajan. Iskreno se nadamo da će Iva imati priliku izdati još koju zbirku pjesma i, naravno, da nam Iva još koji put dođe u goste.