Dopunama Zakona o odgoju i obrazovanu u osnovnoj i srednjoj školi ukinut prvi popravni rok
Autor: Dajana Jozanović, 30. 1. 2015.

Novim Dopunama Zakona o odgoju i obrazovanu u osnovnoj i srednjoj školi umjesto prvog popravnog roka uveden je dopunski rad koji je učenik dužan pohađati.

Trajanje dopunskog rada utvrđuje učiteljsko/nastavničko vijeće po nastavnim predmetima i ne može biti kraće od 10 i dulje od 25 sati po nastavnom predmetu. Ako učenik na tom dopunskom radu ostvari očekivane ishode, učitelj, odnosno nastavnik zaključuje mu prolaznu ocjenu. A ako ne ostvari upućuje se na popravni rok krajem 8. mjeseca (a najkasnije do 25. kolovoza tekuće školske godine).

Pedagoške mjere se prenose u sljedeći razred

Za osnovnu školu pedagoške mjere opomene i ukora izriču se za tekuću školsku godinu, ali Dopunama je mjere strogog ukora i preseljenje u drugu školu prenose iz razreda u razred do kraja osnovnog odgoja i obrazovanja.

Za srednju školu pedagoške mjere opomene i ukora izriču se za tekuću školsku godinu, a izrečena mjera opomene pred isključenje vrijedi do kraja srednjeg obrazovanja. Velika novost je i isključenje iz srednje škole, a učenik koji je isključen ima pravo polagati razredni ispit.

Preuzeto s http://ucenici.info/ukinut-ljetni-popravni-rok/

U privitku je detaljno obrazloženje.