Vijeće učenika

Vijeće učenika zasniva se na ideji bolje povezanosti učenika u školi, čvršćoj suradnji učenika s nastavnicima i roditeljima. U vijeću učenika svoje će mjesto naći učenici – predstavnici razreda.

Zadaća je učeničkog vijeća prepoznati potrebe učenika da mogu međusobnom povezanošću, razmjenom informacija, stavova, mišljenja, pitanja i prijedloga utjecati na donošenje pravih odluka u njihovo ime i tako neposredno utjecati na kvalitetu obrazovanja i odrastanja, te svojim aktivnostima pomagati da seodluke i oživotvore.

Cilj je povezati učenike na putu unapređenja učenja i života. Učeničko vijeće se konstituira i djeluje dvije godine. Donosi svoj akcijski program rada. Kontinuirano se radi na vrjednovanju realiziranih aktivnosti prema pokazateljima uspješnosti tijekom školske godine.

Aktivnosti učenika i njihovih učitelja u školskoj 2011./2012. godini u OŠ IVAN GORAN KOVAČIĆ - ŠTITAR
Autor: Mara Čović, 2. 7. 2012.

U nastavku pročitajte aktivnosti učenika i njihovih učitelja u školskoj 2011./ 2012. godini u OŠ IVAN GORAN KOVAČIĆ. U protekloj školskoj godini naši učenici pokazali su kroz nastavne, izvanastavne i izvanškolske aktivnosti svoje sklonosti, interese i sposobnosti.

Na početku školske godine održana je misa Zahvalnica za početak školske godine te je svećenik blagoslovio učenike, roditelje i učitelje.

Naši učenici, članovi folklorne i tamburaške skupine, sudjelovali su u Dječjoj povorci na Vinkovačkim jesenima održanim 11. rujna.

Dani kruha u našoj školi obilježeni su priredbom koju su osmislili i izveli učenici prvog razreda sa svojom učiteljicom. Roditelji učenika uključili su se u ovu akciju. Ispekli su proizvode od žitarica te ih pokazali u školskom prostoru.

Tijekom mjeseca studenog organizirali su humanitarnu akciju sakupljana plastičnih boca za jednu obitelj u Štitaru. Poticaj za ovu akciju dao je učenik Ivan Skejo.

Jesenski Dan sporta održan je 5. listopada 2011.

Akciju Solidarnost na djelu proveli su aktivisti Crvenog križa Štitar 6.studenog 2012. Njima su se u ovoj akciji pridružili naši učenici. Za to sudjelovanje bili su nagrađeni od Crvenog križa Županja.

Predstavnici učeničkog vijeća 18. studenog zapalili su svijeće na spomeniku palim braniteljima u Domovinskom ratu.

Vijeće učenika donijelo je odluku da će se naši učenici uključiti u rad Golubova u Županji – udruga osoba s posebnim potrebama. Bili su pozvani na godišnju priredbu Golubova u Kristalu. Nastavnice Marija Klarić Brdarić i pedagoginja Mara Čović bile su na priredbi s njima.

Na vijeću učenika donesena je odluka o još jednoj humanitarnoj akciji u kojoj smo sakupljali novac za našu učenicu prvog razreda, Barbaru Miličić. Odlučili smo joj kupiti prijenosno računalo i obradovati je za Božić. To smo i učinili na priredbi održanoj povodom kraja prvog polugodišta.

Naši su učenici s literarnim radovima sudjelovali na Malom šokačkom sijelu te je i folklorna skupina nastupala.

U veljači, u našoj školi gostovala je učenica-pjesnikinja Ivana Petek.

Obilježili smo i proslavu Valentinova koju su organizirali učenici osmog razreda kao i učenici nižih razreda.

U Županji je 24. ožujka organizirano natjecanje mladih Crvenog križa na kojem su se natjecali i naši učenici. Tamo su osvojili 6. mjesto te su dobili priznanje o sudjelovanju.

Dan sporta održan je 30. travnja. Učenici su se natjecali u nogometu, dok su učenice radile Snimanje finalnog stanja motoričkih sposobnosti s učenicima nižih razreda kako bi olakšale posao učiteljicama.

U našoj knjižnicu učenici su izrađivali uskrsne ukrase koje smo poklonili Golubovima. Bili smo na velikoj uskrsnoj radionici u kojoj smo pomagali izrađivati ukrase koje će Golubovi prodavati građanima grada Županje, a taj bi im novac služio za ljetovanje.

Učenici razredne nastave, sa svojim učiteljicama, izveli su priredbu za sve majke povodom majčinog dana.

18. svibnja učitelj Josip Fici odveo je Mateu Miličić i Mateu Debak na proljetnu školu fizike, koja se održala na starim Kunjevcima.

Naši učenici iz folklorne i tamburaške skupine pokazali su svoje znanje i vještine na manifestaciji Odavno smo graničari stari u Štitaru 3. lipnja.

Dan škole obilježen je 15. lipnja. Naši učenici prikazali su veoma visoku razinu kreativnosti, mašte, igre, glume zahvaljujući svojim učiteljima i nastavnicima.

Tog istog dana naša je folklorna skupina nastupala s tamburašima u Đurićima na manifestaciji Raspjevana cvelferija.

Učeničko vijeće naše škole uspješno je realiziralo plan i program rada.

Želimo još naglasiti da je na nastavničkom vijeću donesena odluka kojom se pohvaljuju svi učenici koji su završili razred s odličnim uspjehom, a učenici koji imaju prosjek 5,00 bit će nagrađeni. Posebno se nagrađuju učenice Ana-Marie Gašparović i Ružica Lešić, a Alma Vrabac posebno je pohvaljena zbog osvojenog 2. mjesta na Županijskom natjecanju iz njemačkog jezika.

Učenici naše škole pojavili su se na općinskom natjecanju nogometa u Cerni i osvojili drugo mjesto te na Županijskom natjecanju u šahu u Županji.

U knjižnici naše škole pokrenut je projekt „Čitamo mi u obitelji svi“, a pokrenula ga je Hrvatska mreža školskih knjižničara. Projekt je vodila knjižničarka Marija Klarić Brdarić s učenicima 3. razreda.

Svim učenicima i nastavnicima želimo ugodne i vesele praznike.

Vaša pedagoginja Mara Čović, prof.